50% udziałów

Skomentuj

Dziecko siedem
my1

Chodząc z wielkim brzuchem jakoś ani razu nie przyszła mi do głowy myśl do kogo jego lokator będzie podobny. Bardziej interesowało mnie czy jest zdrowy i prawidłowo się rozwija. I gdy tylko wylazł z tego wielkiego brzucha spojrzał mi głęboko w oczy (co będę pamiętać do końca życia) pomyślałam „Wojtek !!!”
Rzeczywiście, cały trud 9 miesięcy nie odwdzięczył się tym, że ów potomek był małą kopią mnie. Ciągle tylko słyszałam „czysty Tata”. Co prawda pojawiały się nieliczne głosy o przeciwnym zdaniu, ale to były naprawdę bardzo nieliczne głosy :) No trudno. Pozostało mi się z tym pogodzić :) Podobno dla facetów podobieństwo ich dzieci do nich jest ważniejsze niż dla kobiet ( my mamy przecież tę pewność :) )

Im jednak mój mały człowiek jest starszy zauważam co raz więcej podobieństw do mnie. W końcu mam też swoje 50% udziałów w tej spółce o nazwie Mieszko. Są momenty, że widzę siebie w jego rysach twarzy, ale jest też sporo jego zachowań przypominających mnie samą :)
Leżąc tak obok niego śpiącego bez większego trudu udało mi się odnaleźć na szybko siedem faktów świadczącym o tym, że niezaprzeczalnie jest moim synem:

1. uwielbia wędzonego łososia. Tego na pewno nie ma po swoim Tacie :)

2. otwiera wszystko zębami. Gdy czegoś nie można otworzyć rękoma i ja i Mieszko używamy do tego paszczy. Wiem, że nie ma się czym chwalić, ale już tak mamy.

3. ma ciemną karnację. Wydawałoby się, że ciągle jest w ruchu i słońce nie ma szans go dogonić to i tak po chwili przypomina chodzącą oliwkę.

4. podobnie do mnie smakuje potrawy :) wydając przy tym charakterystyczny odgłos :) (nie mylić z mlaskaniem). Nawet ciężko mi to opisać, bo nigdy na to nie zwracałam uwagi do czasu gdy Tata-Mąż zaczął się z nas śmiać nazywając „smakoszami”

5. słodycze może jeść na śniadanie, obiad i kolację. Podobnie jak ja. Tylko zdrowy rozsądek (na razie tylko mój) nas przed tym ratuje.

6. ma mój kształt oczu. Kolor może sobie wziął od Taty natomiast ich wielkość ma po mnie :)
7. Głośno się śmieje. Całym sobą. W sumie tak sobie myślę, że generalnie podobnie jak ja ma doniosły głos i trudno nas nie usłyszeć :)

Spróbuj odnaleźć w Twoim dziecku siebie !!! Polecam :)

P.S. Niektórzy mówią, że gdy Mieszko się złości to wtedy najbardziej mnie przypomina :)

my4

my3my2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>