Tags:

Matka też człowiek, ale czy zawsze ?

Skomentuj

Dom Dziecko siedem
matka też człowiek

Podobno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Podobno. Chociaż mi to się dziś płakać chce już od 6 rano. Cały kubek   bebilonu wylał się na łóżko. Materac, prześcieradło, kołdra. Wsssystko (jak to mówi Mieszko) do wymiany. Taka akcja (tak też mówi Mieszko) już od świtu. Ten źle zakręcony niekapek to chyba efekt bolącej głowy. Wrrr, niecierpię tego !! Kiedyś uważałam, że taka boląca od rana głowa to oznaka starości. Nooo także tego… Z drugiej strony jak ma mnie nie boleć jak już od świtu poranną ciszę rozgania mały Pan Pretensja. I nawet nie mogę zwalić winy na to, że wstał lewą nogą, bo do cholery jeszcze nie wstał, tylko oczy otworzył równolegle z wrzaskiem. Nawet o to, że wiatr wieje, więc żeby już tych pretensji nie słuchać po omacku szukam jakiegoś przycisku żeby ten wiatr wyłączyć . No nie działa. Nie pozostaje nic innego jak zwlec się z łóżka i zrobić to jego mleko, które kilka chwil później i tak się wylało…. Uff. Potok słów. Wyrzuciłam to z siebie. I gdy tak ogarnęłam to nieszczęsne mleko, zrobiłam sobie kawę doszłam do mało popularnych wniosków (życiowych). O tym, że macierzyństwo lukrem nie opływa wiadomo. To, że jest piękne, ale nie różowe także tajemnicą nie jest.  Nie każdy jednak może zdawać sobie sprawę z tego, że czasem wiąże się z uprzedmiotowieniem biednej rodzicielki.

Oto moje top seven przykładów, że Matka jest jak:

1. Inkubator. Do tego taki chodzący, w którym tak miło i przytulnie już od tych pierwszych chwil1

2. Poduszka. To jest bardziej ekskluzywna opcja. Nie od dzisiaj wiadomo, że na Mamie śpi się najlepiej (w każdej sytuacji).  Wersja bardziej hardcorowa to podnóżek. Kiedy akurat mały delikwent/delikwentka nie wie co ma zrobić z nogami to przecież położy je sobie na Mamie … A co ?

5

3. Chusteczka. Mama jest zawsze pod ręką żeby wytrzeć w nią ogilaną buzię lub czekoladowe łapska. O innych (nie)przyjemnościach nie wspomnę.

2

4. Trampolina. Mały człowiek ma ochotę poskakać? Czemu nie !!! na Mamie skacze się przecież naj – le – piej !!

5. Worek treningowy. Gdy jest źle, gdy coś/ktoś zdenerwuje lub gdy po prostu trzeba dać upust tej ogromnej energii. Mama nadaje się do tego doskonale.

3

6. Radio. I to takie, które nie potrzebuje ani baterii ani prądu. Bez żadnego zasilania. Czy w dzień czy w nocy na jedno pstryknięcie palcem gra ulubioną playlistę. Czasem też nadaje bajki. I to nie takie tendencyjne typu dawno dawno temu. To są bajki, których nie powstydziłby się żaden bajkopisarz.

7. Skarb. Tak! Mama to skarb dla dziecka. I gdyby tak nie było nie godziłybyśmy się na te wszystkie uprzedmiotowienia.

4

Jestem przekonana, że każda czytająca to teraz mama bez problemu dodała by przynajmniej jeszcze jeden przykład :) Mylę się ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>