świt to chyba najpiękniejsza pora dnia

Skomentuj

Bez kategorii
kawa

Chcemy więcej, chcemy bardziej, chcemy szybciej. Zagubiamy sens w tym swoim chceniu. Nakręcając spiralę, nakręcamy siebie. Docierając do celu momentalnie wyznaczamy następny. Nie dając sobie chwili wytchnienia. Budujemy w sobie poczucie winy pomieszane z wyrzutami sumienia, ciągle odczuwając brak czasu. W każdym momencie dnia z tyłu głowy wciąż lista rzeczy do zrobienia, bo przecież chcemy więcej, chcemy bardziej, chcemy szybciej.

Nie doceniamy siebie. Rzadko kiedy mamy w zwyczaju bić sobie brawo, a jeśli nawet się na to odważymy zaczynamy się zastanawiać czy to rzeczywiście było coś tak heroicznego, godnego uwagi i docenienia. O kim mowa? O mnie i o Nim. Rozmowa z samym sobą pomaga, ale nie raz się już przekonaliśmy, że najlepsza jest ta między nami. Połączenie dwóch naszych punktów widzenia od lat przynosi dobry rezultat. Dzień leniwie wstaje, dochodzi 6 rano. Z kubkiem parującej kawy siadamy na tarasie. Ten, który powinien spać, na szczęście jeszcze śpi. Cisza, spokój. Umysł taki świeży, gotowy na wyzwania…

wschód

 

  1. …nauczymy się sobie odmawiać . konsumpcjonizm może pochłonąć bez reszty zanim człowiek zdąży się zorientować. nie trzeba mieć wszystkiego by mieć wszystko co ważne. wiemy to.
  1. …nauczymy się doceniać. nawzajem i każde z osobna siebie. dla prawidłowego funkcjonowania każdy potrzebuje wiedzieć, że robi coś dobrze.

     3 …nauczymy się zrozumieć, że wszystko w życiu ma swój czas. nauczymy się cierpliwości.

  1. …nauczymy się lepiej planować. organizacja jest ważna. daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli.
  1. …nauczymy się nie popadać w frustrację z powodu niezrealizowania planu z przyczyn od nas niezależnych.
  1. …nauczymy się nie zmieniać planów z powodów błahych. zmęczenie po całym dniu nie zmieni tego co zaplanowaliśmy rano.
  1. …nauczymy się więcej rozmawiać i jeszcze bardziej wspierać siebie nawzajem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>